9 St. Nicolaasleest eenige afwisseling bracht. Dien avond was het ons toegestaan om uit te gaan op den voet als voor 's Zondags is vergundspoedig daarna brak de 22ste December aanop welken dag wij de Academie verlieten om uit ons Kerstverlof de krachten te puttendie noodig waren om de beproevingen van het, den 5den Januari aanvangende, halfjaarlijksch examen te doorstaan. Den 12den Januari werden de lessen weder op de gewone wijze voortgezet. Omstreeks dezen tijd ook begonnen de samenkomsten van de verschillende klassen met hunne leiders, te weten de officieren die zich hiervoor hadden beschikbaar gesteld. Menige wenk en raadgeving, die gedurende het onderwijs niet kon ge geven worden, en die wij op die avonden ontvingen, zullen ons in onze latere loopbaan goed te pas komen. Den 14den van die maand werden het 2de en 3de studiejaar in de gelegenheid gesteld de opvoering van »la grande Duchcsse de Gerolstein" bij te wonen, en nog lang daarna galmde het «voici le sabre" over de gangen en zalen van ons deftig kasteelook had het jongste jaar den 19den de opvoering van »1' Avare" bijgewoond. Een der laatste dagen van Januari werd door de tietsclub een tocht ondernomen over Zevenbergen en Terheijden, bij welke gelegenheid de kapitein Vos den deelnemers in Terheijden het gemis aan den traditioneelen Zondagschen speculaas vergoedde. Den 29sten Januari vergastte ons het muziekkorps der Veld-Artillerie op eene matinée op de soos en oogstte daar grooten bijval.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1900 | | pagina 159