12 Den 13den April bezocht de Minister van Oorlog de Academie. Ij ij den op den löden April gebonden scherm wedstrijd waren de cadetten Oberstadt, Schetter en Bouman E. L A. de gelukkigen, die tot kampioen respectievelijk op degen, sabel en geweer werden uitgeroepen. Ook op den 16den gaf «Sempre Crecendo" eene uitvoering op de Sociëteit, en boden de leden hunnen president, den cadet-sergeant J. B. van der Dussen, een lauwerkrans aanals een zeker niet onverdiende hulde voor de goede zorgendie hij als president aan de vereeniging besteedde, en waardoor zij in staat was ons zulke aangename avonden te verschaffen. Een warm applaus van de collega's-toehoorders viel den wakkeren praeses dan ook ten deel. 24 April begon de vermindering van het aantal lesuren voor de infanterie en cavalerie der beide jongste studiejarenen had het geneeskundig onderzoek plaats van hen, die dit jaar het eindexamen zouden afleggen. Doch dien dag gebeurde er meer. Ziewat deed daar allendie zich op het footbalveld bevonden, zoo hard naar den waterkant loopen, en wat beduidde, enkele oogenblikken later, het luid hoezee, dat uit de daar verzamelde cadetten opsteeg? Er was een jongetje in de gracht gevallen en dit kind was door een der onzen gered. De cadet-sergeant G. B. F. van der Schoot, van het oudste studiejaar der Cavalerie O.-I. L., had zich geen oogenblik bedacht, toen hij het gevaar zag, waarin het knaapje verkeerde, maar met echt militaire besluitvaardigheid, wierp hij zijn bovenkleeding uit en begaf hij zich te water.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1900 | | pagina 162