13 Na een oogenblik van spanning verkondigde het hoera! dat zijn dappere daad met goeden uitslag was beloond. Driewerf hulde aan onzen oud-collega voor zijne kloekheid, waarvoor de belooning niet uitbleef. Gedurende de athletische wedstrijden n.l., die G Mei begonnen en voor wier verloop wij naar het verslag van den secretaris der Voetbal-vereeniging ver wijzen werd van der Schoot door den Gouverneur toegesproken. Z II.E.G. wees er op, dat hij, hoewel van der Schoot tegen enkele voorschriften had gezondigd door in niet behoorlijke tenue langs verboden weg de Academie te verlaten, met genoegen en voldoening van diens daad had kennis genomenhij wenschte den redder hartelijk geluk, en hoopte dat ook de andere cadets, door zijn voorbeeld opgewekt, zich bij voorkomende gelegenheden even kloek zouden gedragen. Doch wij loopen den geregelden gang der gebeur tenissen vooruit. In het laatst van April hoorden wij de treurige tijding bevestigen, dat de Tweede-Luitenant der Artil lerie Struben, die in 1898 de K. M. A. had verlaten, aan boord der Koningin Wilhelmina" was overleden. Ilij kwam reeds ziek in Indië aan; zijn spoedige terugkeer tot herstel van gezondheid heeft niet mogen baten. Zij die hem gekend hebben weten allen welk een trouw kameraad en flink officier het Indisch leger aan hem verloor. 1 Mei begon de eigen oefening voor hendie 1 Juni gedetacheerd zouden wordenen werden enkele wijzi gingen in den dagelijkschen dienst met vreugde begroet.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1900 | | pagina 163