14 Hiertoe behoorden o. a.het verlengen van den vrijen tijd tusschen de lesuren, tot tien minuten, gedurende welken het rooken werd toegestaanen het afschaffen van het gezamenlijk afmarcheeren naar lessen buiten het hoofdgebouw. Den morgen van den 7den Mei zag men infanterie en cavalerie van het eerste en tweede jaar in de exercitie- loods bijeen. De angstige gezichten van sommigen bewezen dat er iets ernstig op handen was en de soepterrine met de opgerolde papiertjes, had ieder, die niet op de hoogte was van de kilacadmoniaansche gebruiken, zeker doen begrijpen dat een loting zou plaats hebben. En zoo was het ookNa eenigen tijd was de terrine leegen wist ieder waar hij de zomermaanden zou doorbrengen. De meesten hadden het angstig gezicht met een meer tevreden verwisseldbij enkelen echter was de lengte ervan geëvenredigd aan die der reisdie zij zouden moeten doen om de hun toege wezen uithoeken te bereiken. Den 15den Mei begonnen de overgangsexamens. Spoedig daarna (den 23sten) brak de dag aanwaarop de zon zich spiegelde in de gouden strependie het 2de jaar kreeg, en waarop het geel van de chevrons van het eerste jaar de oogen verblindend aandeed: niettegenstaande die promotie bleef men kalm over de boeken gebogentotdat de examens waren afgeloopen en de ex-examinandi zich naar huis spoedden om van de geestesvermoeienissen uit te rusten. Daar men dit jaar van huis naar de detacheeringsplaatsen vertrok, werd den 28sten Mei een hartelijk afscheid genomen

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1900 | | pagina 164