15 Van de achterblijvende hameradendie zich ook begon nen voor te bereiden voor de hun wachtende examens. 31 Mei begon de detacheering. Eenige dagen later werd de uitslag der examens bekend. Gelukkig hadden slechts weinigen een herexamen en werden er eveneens slechts enkelen verplicht de lessen van het tweede of eerste jaar voor de tweede maal te volgen. 1 Juli waren de officiersexamens afgeloopen en ving de oefeningsreis van het oudste studiejaar aan, De uitslag van het examen was zeer gunstig te noemenen in 't begin van Augustus werden de nieuw benoemde officieren beëedigd en in functie gesteld. Den 3den Juli moesten de cadetten G. G'. I enA.A'. G. G'. II. zich bij hunne korpsen melden, en 14 Juli vertrok A. A'. I. Ook voor hen liepen de examens betrekkelijk gunstig af. Deze cadetten hadden den 29sten Juni de plechtig heid bijgewoond, waarbij aan van der Schoot de eerepenning met loffelijk getuigschrift voor menschlie- vend hulpbetoon werd uitgereikt door den Burgemeester van Breda. (1) (1) De ronde gouden, zilveren en bronzen draagpenningentot belooning van eene menschlievende daad, welke kenmerken draagt van moed, beleid en zelfopoffering, hebben eene middellijn van 34 mM., vertoonende een verheven krans van eikenbladeren, waaraan bevestigd is eene Koninklijke kroon van gelijk metaal, en aan de voorzijde de beeltenis van H. M. de Koningin met het omschrift »Wilhelmina Koningin der Nederlanden" en aan de keerzijde het randschrift: »Voor menschlievend Hulpbetoon" en het woord »aan waaronder de naam van den begiftigde is gegraveeid. De penning wordt gedragen op de linkerborst aan een oranje- moiré lint van 3 c.M. breedte, hebbende in het midden eene roode bies ter breedte van 7 mM., welk lint niet zonder den draagpenning mag worden gedragen.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1900 | | pagina 165