1G Gedurende de detacheering viel nog een feit te vermeldendat het cadettenkorpsen vooral den cadet korporaal Simon van de cavalerie h. 1.1. 2de studiejaar tot eer strekt. Deze cadet redde met levensgevaar een korporaal uit een der grachten te Deventer. Hoewel geen officiëele goedkeuring hem ten deel viel, is de innerlijke voldoening, die hij mocht smaken door den goeden uitslag van zijn moedigen daad, hem de schoonste belooning. Over het tijdperk der detacheering zullen wij verder zwijgen. Die tijd met de manoeuvres ging voor de meesten aangenaam voorbij. Den lGden September kwamen de nieuw-benoemde cadetten te Breda, den 28sten eveneens die uit Alkmaar. Nogmaals zag men in 't laatst der maand angstige gezich ten over dikke boeken; de herexamens werden afgenomen. Nog 9 slachtoffers vielen. Den 2den October ontving de Academie ook de overige cadetten onder haar gastvrij dak, en begon het gewone leven weer. Geen veranderingen van belang waren voorgevallenalleen werden we verrast door 't fraaie gezicht in de gangen, waar de kasten (evenals de tafels in de uitspanningszaal) hun schitterend gele kleur voor een meer zachtere grijs-bruine tint hadden verwisseld. Tot onze vreugde waren de uren van uitgaan dezelfde gebleven als in het laatst van het vorige cursusjaar. Den 15den werd afwisseling gebracht in ons beslaan, door eene uitvoering in de Sociëteit, ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan dier vereeniging. Tevens werd van die gelegenheid gebruik gemaakt om van

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1900 | | pagina 166