19 eerste klasse-vereenigingenterwijl aan Dolleman en ondergeteekende opgedragen werd een programma samen te stellen. Dit gebeurde dan ook; op het programma kwamen voor wedstrijden tegen «Vitesse", «Quick" uit Nijmegen en #H, B S.", verder stond als laatste nummer een athletische wedstrijd. Doch wat is afgewerkt van dit programma? Alleen een oefen-wedstrijd tegen een elftal uit Breda en de athletische wedstrijd zijn gehouden. Hoe kwam dit Door overgroote laksheid van bestuur en leden. Niet alleen bij het bestuur lag de fout: de leden toch werkten niet samen met het bestuur. In begin November speelden de cadettengeheel ongeoefendtegen de Bredasche combinatieen wisten, hoewel met half-time de stand 22 was, met 62 te winnen. In plaats van zich degelijk te oefenenzag men de elftal spelers niet meer op het veld. 't Was zoo al mooi genoeg! Toen daarop tegen «Brabantia" gespeeld zou worden was het elftal nog steeds ongeoefend, en alleen aan de overgroote zwakheid van «Brabantia" had «Velocitas" het te danken, dat er weer eene overwinning, nu van 80 geboekt kon worden. Door dit succes nog meer aangemoedigd en verwaander op hun voetbal-capaciteiten oefende niet alleen het eerste elftal zich niet meermaar ook het tweede elftal volgde dat verderfelijk voorbeeld, met het gevolg, dat dit elftal met 51 verloor, in den wedstrijd tegen N. 0. A. D. dat geheel geoefend op het veld kwamen eenhoewel geflatteerde, geheel verdiende overwinning behaalde.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1900 | | pagina 169