20 Deze nederlaag was de eerste door een elftal van wYelocitas" geleden. Schaamt u, foei, was dat op treden? In plaats van nu flink en degelijk te gaan oefenenlieten de leden de hoofden hangende cap tain bezat niet de noodige energie om de spelers op het veld te brengen. De secretaris voerde geen corres pondentie. Wat zou hiervan het gevolg zijn geweest? Natuurlijk ondergang van de vereeniging, ware dit niet verhoed door het krachtige optreden van den voor zitter. Van alle kanten hoorde men gemopper, niemand was tevreden met het optreden van het bestuur; doch om een algemeene vergadering bijeen te roepenziet daartoe dorst niemand het initiatief te nemen. liet is immers wel zoo gemakkelijk te mopperen, dan zelf de handen eens flink uit de mouw te steken. Tot het Kerstverlof gebeurde er niets. Geen alge meene vergadering werd bijeengeroepenalles werd aan het bestuur overgelaten. Na het Kerstverlof begon men dadelijk te oefenen. Dit duurde misschien een 14 dagen, maar toen vond men het dan ook meer dan voldoende; de bal kon weer opgeborgen worden, 's Zondags werd nog wel een enkele maal gespeeld, maar opmerkelijk was het, dat de elftal-leden niet verschenen. Toen er in Februari van dit jaar tegen Brabantia" gespeeld zou wordenkwam dan ook het elftal weder geheel ongeoefend in het veld. «Brabantia", dat thans geheel onvolledig was, werd met 80 naar huis gestuurd. De jonkers dachten hierdoor, dat ze het voetbalspel genoeg meester waren om nu weer te kunnen rusten.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1900 | | pagina 170