21 Die overgroote luiheid verdween niet, toen Dolleman trachtte een eerste klasse-vereeniging over te laten komen. Twee dagen voor den wedstrijd had het elftal zich nog niet eens geoefend, 't was treurig! Door samenloop van omstandigheden kon de wedstrijd niet plaats vinden. Nu vervloog ook bij Dolleman de laatste hoop; alléén valt niet te strijden tegen den onwil van zooveel leden. Ook onze voorzitter liet nu de boel maar waaien. In bet einde van Maart deed bij evenwel nog een krachtige poging, die tegen elke verwachting in, goed is geslaagd. Hij wist de bestuursleden op te warmen, en de meesten met een gloeiend vuur te bezielen. Toen bet bestuur nu bet hachelijke van den toestand inzag, besloot het flink aan te pakken en door te zettenom het treurige seizoen op eene grootsche wijze te sluiten, liet denkbeeld een athletische wedstrijd uit te schrijven, rijpte al meer en meer, en eindelijk werd hieraan uitvoering gegeven. Ook de leden vonden dit wel aardig, en warmden elkaar op, zoodat er weer leven in de brouwerij kwam. Onze geachte Gouverneur was ook met het denkbeeld ingenomen en moedigde het bestuur aan. Van de cadetten, ook niet-leden der vereeniging, ondervond het bestuur blijken van sympathie, dooi de inschrijvingen, en terwijl het voetbal-bestuur druk in den weer was eene regelings-commissie samen te stellen, toonden ook de heeren officieren voor de zoo- veelste maal met het cadettenkorps veel op te hebben. Vooral de Kapitein J. Vos en de Eerste-Luitenant Jhr. W. H. Storm van 's Gravesandebelast met 't toezicht over de voetbalvereeniging, stonden de cadetten met

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1900 | | pagina 171