22 raad en daad bijaan hen voornamelijk danken wij het welslagen. De kapitein J. Vos toch beloofde voor muziek te zorgen en voor programma's, en hij deed den Gouverneur het voorstel de cadetten in de gelegen heid te stellen families te inviteeren. Ook de Luitenant Jhr. W. H. Storm van 's Gravesande steunde ons op krachtdadige wijze. Alles hielp mee om den wedstrijd te doen gelukken. Deze was dan ook reeds vastgesteld op Zaterdag 29 April; doch 't weer, eerst zoo schoon, draaide plotseling om en de regen maakte de baan ongeschikt. De wedstrijd werd nu uitgesteld tot den volgenden Zaterdag. De regelings-commissievooral de voorzitter, spaarde zich geen moeite om de bedorven banen weder in goeden toestand te krijgen, en de banen werden dan ook dagelijks gerold. Terwijl de commissie zoo aan den gang wastoonden de deelnemers dat het hun ernst was en kon men ook eiken avond eenige jonkers in costuum zich zien oefenen en deze vooroefeningen toondendat er een feilen strijd gevoerd zou worden. Eindelijk draaide het weer en kregen we een lief zonnetje, dat niet van plan scheen zich door regenwolken te doen verdrijven, en zoo was 't ook; de wedstrijden konden plaats vinden. De Gouverneur had goedgevonden de inspecties te laten vervallen en 't etensuur te verlaten zoodat de cadetten zich van 36 uur aan de sport konden wijden. Van de toestemming om families te mogen introdu- ceeren was druk gebruik gemaakter werd op de Academie gemompeld van 2000 toeschouwers, doch dat getal was wel wat overdreven.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1900 | | pagina 172