40 In het jaar 1868 werd te Breda het 40-jarig bestaan der Koninklijke Militaire Academie gevierd, tot welk feest o. a. óók behoorde een diner van reünisten; het oudste gedeelte daarvan kwam in het hotel De Zwaan", het jongere in »De Kroon" bijeen. Tijdens het diner in laatstgenoemd hotel deed een der aanwezige Oud-Cadets het voorstel: om eene zicht bare hulde te brengen aan de twee groote mannen, aan wie het militair onderwijs zooveel verplicht was. Met enthousiasme werd dit denkbeeld begroet en al spoedig eene commissie tot verdere uitvoering benoemd. Deze commissie stelde de volgende circulaire vast en verzond die aan alle Oud-Cadets, ook aan die welke zich in Oost- en West-Indië bevonden. De inhoud was als volgt: De herinnering aan den heilzamen invloed, dien de Generaals Seelig en Delprat gedurende het tijdvak 18361852 hebben uitgeoefend op de wetenschappelijke ontwikkeling van het Nederlandsche officierskorpsen daardoor op het gehalte van het geheele leger, heeft bij eenige oud-kadets het denkbeeld doen ontstaan aan de verdiensten dier mannen hulde te brengen. In de overtuiging dat dit denkbeeld algemeene toe juiching zal vinden, vooral bij hen die onder het bestuur van genoemde Generaals hunne opleiding ont vingen of werkzaam waren hebben de ondergeteekenden zich in commissie vereenigd, ten einde overeen te komen op welke wijze het verwezenlijken van dat denkbeeld verzekerd zou kunnen worden. Eenparig van oordeel dat een huldebetoon aan over-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1900 | | pagina 190