41 tegen woord igers der wetenschap" meer een zedelijk dan een stoffelijk karakter moet dragenwenscht de commissie de namen van Seelig en Delprat te verbinden aan twee hoofdstraten of pleinen der gemeente Breda in de nabijheid van de inrigting wier bloei hun zoo zeer ter harte ging, en de volvoering of de voorgenomene uitvoering van dat huldeblijk te vermelden op eenig voorwerp van kunst of smaak, den Generaal Delprat tot aandenken aan te bieden. Tot dat einde heeft de commissie als voorloopige maatregel zich met den gemeenteraad van Breda in betrekking gesteld en de verzekering ontvangen dat, met het oog op de aanstaande uitbreiding van het bebouwde gedeelte dier gemeenteop een verzoekschrift in den zin van het aangegevene eene gunstige beschikking te wachten is. Op grond daarvan noodigt de commissie alle vereerders van Seelig en Delprat uit: Door invulling van bijgaande inteekenlijsten haar te magtigen het gemeentebestuur van Bredabij adres den bovenuitgedrukten wensch kenbaar te maken en haar in de gelegenheid te stellen de onvermijdelijke kosten door geldelijke bijdragen te dekken. Het overmaken van het bedrag dier bijdragen zal, naar het gevoelen der commissie, het geschiktst kunnen geschieden bij postwissel, in Nederland aan den Heer Baron Molert tot de Leemkule, Kapitein der Infanterie te Breda, en in Neêrlandsch-Indië aan den Heer Egter van Wissekerke, Luitenant-KolonelOnder-Directeur der Genie, te Batavia. Over de bijdragenwelke langs dien weg der commissie niet geworden, zal door den Penningmeester worden beschikt.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1900 | | pagina 191