49 Henk hapte er naar, maar de braam verdween in Flore's mond, en Henk moest zich tevreden stellen met een zoen. Maar daarmee was ook tevens de vrede gesloten, en nu plukten ze samen verder, ver rast dat er telkens maar meer bramen bleken te zijn. «Waar is Lotte? Lotte moet ook komen!" riep Flore. «Lotte! Lotte dan!" En Lotte kwamen plukte meeen ging een schaaltje balen om de vangst in te doenen zoo kwamen ze met bramen beladen bij de ouwelui terug, die al met bet eten wachtten. De avond viel al toen ze terug reden. De zon was achter de duinen, maar straalde breede lichtbundels uit, zoodat de gansche hemel glansde als van blank- geel émailalleen aan den ooster-horizon was nog het mat-blauw zichtbaar. En het landschap lag plechtig- st.il, in 't groot gezien maar met drie of vier kleuren getint groen, grijs, bruin, wit maar voor het opmerkzaam zoekend oog een eindelooze detailleeiing van nuances biedend: 't hakhout karmijn, roodbruin, lilade omgeploegde landen indigoviolet-zwarthet water moiré, met loovertjes van levend zdvei het groen van wei en boomen over de heele blauw-en- geel-gamma gevarieerd. In de dorpen stond 't volk tegen de deurposten geleund, pacifiek; de mannen rookend, de vrouwen met de armen gekruist onder de borst; op klompen hosklossende kinderen holden het rijtuig achterna. Dan weer de Loosduinsche weg, nog altijd vol Zondagsmenschenen eindelijk weer de stad het Westeinde rommelig, muf, stoffig, doorwasemd met 4

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1900 | | pagina 199