57 vermengd met het woedend geblaf der honden Het weet uit vroeger dagen, dat zij de voorboden zijn van vrceselijke bloedbadenwaaraan het ter nauwernood ontsnapte. Nog éénmaal werpt het met zijn fluweel achtige oogen een treurigen blik in het rond, buigt den kop met het prachtige gewei voorover en is met een sprong in het struikgewas verdwenen. Angstig, over het geheele lichaam bevend, tracht de schuchtere haas zijn leger te bereiken; het eekhoorntje, in het dicht gebladerte verscholenkijkt nieuwsgierig naai den bemosten grondnog eenige tonendie den helderen ether doen trillen en het klautert verschrikt naar boven, om een veilig plaatsje in zijn nest te zoeken. Klapwiekend snelt de houtduif weg van den ouden stronk aan de boorden van het meertjewaar zij rustig zat te staren. Kortomer heerscht een gejaagdheid in het wouddie weldra voor een onheil spellende stilte plaats maakt. Wel hebt gij redenen bezorgd te zijn, argelooze be woners van het woudwant weldra zullen aanzienlijke personenvorstenwier schouders de staatszorgen dragen, hier uitspanning zoeken in het jachtvermaak, dat aan tal uwer het leven zal kosten. Hierop de bekoorlijkste plekjes aan de boorden der meren, onder de beukendie aartsvaderlijk hunne takken als zoovele armen over hen uitstrekken, bouwden zij hunne sloten. Hier liggen nog de ruïnenals tolken van vervallen grootheid. Het ging er vroolijk toe in die zalen, wanneer de Koninklijke gasten, aan het stijve hofleven ontvlucht, hier verpoozing kwamen zoeken. De wijn vloeide ip

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1900 | | pagina 207