58 stroomen en menig opgewekte lach beantwoordde de scherts, terwijl daartusschen de liederen van vreemde zangers zich harmonisch mengden. In vroolijke stem ming werden de nachten doorgebracht, schertsend stiet men met elkander aantot meer dan eens de zilveren beker rinkelend op den grond stortte en het vurige vocht, het witte marmer met een wazig rood overtoog Later? De gepoederde pruik bedekte de, van nature zoo weelderige, lokken; schoenen van atlas betraden het marmer in plaats van de ruwe jachtlaarzen. Woorden zonder beteekenis werden tot sierlijke zinnen aaneengeregen, men droeg den salondegen om de hand gedurende de menuet sierlijker te kunnen wplaceeren" en bootste zoodoende in het schijnsel van »de zon van Versailles" het leven aan diens hof na. Andere tijden andere zeden", inderdaad, de kas- teelen in de groote wouden kunnen er van vertellen. De sloten, waar ruwe vroolijkheid had geheerscht, waar krachtige gestalten hadden uitgerust van een dag vol inspanningwerden aan de min gewijd. Hier in het diepst van het woudfluistert blad voor blad van de vele liefdesgeschiedenissen eens konings. Hier is hetdat onder den invloed der machtige natuur, twee schepselen van denzelfden God zich on weerstaanbaar tot elkander voelden aangetrokken en zich overgaven aan een liefde, die voor beiden nood lottig zou worden. Verplaatst u terug, lezer, in den tijd der hofschan dalen waarvan de geschiedenis zoo menigmaal gewag maakt, en in het midden der woiidep.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1900 | | pagina 208