59 Trotscli verheft het slot zich boven zijne omgeving, de spitsen der torens fonkelen in het vriendelijk ochtend zonnetje en alles ademt leven. Reeds nu is een groote schaar jagers op het voor plein vereenigd, die met ongeduld de komst der Koningin afwachten. Daar ontwaart men haar op het terras op een kloe ken schimmel gezeten. Allen ontblooten eerbiedig het hoofd, als de schoone jonge koningin Caroline Mathilda komt aanrijden. De jager, dien zij het eerst met een vriendelijken glimlach begroet is de Duitsche dokter, de in een romantisch waas gehulde, Struensee, de eerste minister des konings en de alvermogende vriend der koningin. En als de schemering de aarde kust, de meren zich met een doorzichtig waas bedekken en allerlei geheimzinnige wondervolle klanken van de toppen der statige beuken ruischen rijden zij Caro line en Struensee, de jagers toch ver achter zich latende, langs onbekende dreven naar huis, naar Hirschholmde parel van Denemarken. Daar danst het hof, op de zoete maat van talrijke instrumenten, bevallige dansende geur van lindebloesem en rozen stijgt machtig op en vervult het jeugdige hart met romantische liefde. Niets kan de algemeene bekoring weerstand bieden enals verplaatst in het droomenrijk zweeft zij als door bovenaardsche machten opgeheven op de maat dier hemelsche muziek met Struensee in het rond. Maar als de morgen aanbreektstaren zij beiden van het terras over de in nevelen gehulde weiden naar de opkomende zondie in het Oosten vurig boven de kim

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1900 | | pagina 209