93 invloed van de scherpe zeelucht, de warmte en hunne droomerijen hadden aangenomenhet eerste op de been. Met een hoffelijken groet en eenige galante woorden, gaf hij den hoed aan de schoone brunette, die hem met een glimlachje en een blik uit hare donkere oogen bedankte. Er werden eenige woorden gewisseld over Hollandsche beleefdheid, waarvan de dames beweerdentot nu toenog geen zeer hoogen dunk te hebben, maar welke door van Zanten, op lachenden toonin bescherming werd genomen. Na een beleefden groet, beantwoord met een vriendelijk knikje van beide dames, verwijderde hij zich. Het toeval wilde, dat dien middag aan de table d'hótede beide studenten juist tegenover de familie de Méron waren geplaatst. Zij hadden gelegenheid kennis te maken met den graaf, die hen voorstelde aan de comtesse en hare zuster. De dames maakten aan van Zanten nog eenige complimentjes over zijn galanterie en weldra werd het gesprek zeer geanimeerd. De beide jongelui maakten blijkbaar een zeer gunstigen indruk. De comtesse vertelde, dat zij gewoonlijk den zomer doorbrachten op hun kasteel in de omstreken van Luikmaar dat zij voor de afwisseling dezen zomer eens naar Scheveningen waren gegaan. Na het diner bleef men nog een beetje napraten. De volgende dagen ontmoette men elkaar dikwijls zoodat de kennismaking er nu juist niet koeler op werd. De graaf was meestal niet bij de dameshij was den geheelen dag niet te zien, win de weer voor zijne zaken" zooals hij altijd lachende zeide, het moet

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1900 | | pagina 249