94 echter gezegd worden dat zijne afwezigheid door de studenten nu juist niet zoo heel erg werd betreurd. De bewondering van Johan voor de schoone blon dine was alras in een meer teeder gevoeleen gevoel van liefde, overgegaan. Karei van Zanten meer ernstig dan Johan, en die reeds de treurige ondervinding had opgedaan, hoe trouweloos en hoe wreed een meisjes- hart kan zijn, hield zich meer bezig met de Comtesse. Het geleide van de beide jongelui werd steeds dank baar aangenomen door de Francaises en samen bezochten zij de concerten in de kurzaal, waar men over het algemeen iedereen ziet behalve de badgasten genoten daar van de werkelijk schoone muziek en maakten allerhande opmerkingen over uiterlijk, toiletten, en manier van doen van de bezoekers, wat dikwijls tot vroolijk gelach aanleiding gaf. Te zamen gingen zij in de pauze, naar de conversatie-zaal, dansten nu en dan voor de aardigheid eens mee en lachten om het dwaze en aanstellerige flirten van verschillende paren. Enfin, zij amuseerden zich altijd uitstekend met elkaar. Op die manier gingen enkele weken voorbij en de beide studenten vonden de gedachte ondraaglijk, dat er weer spoedig een tijd zou aanbreken, dat zij die lieve gezichtjes niet meer zouden zien, niet meer in die lieve lachende oogen zouden blikken. Trouwens de beide Francaises lieten volstrekt niet blijken, dat zij afkeerig waren van de steeds grooter wordende vertrouwelijkheid. Voor tie afwisseling gingen zij met z'n vieren eens op een mooien Woensdagavond naar het concert in

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1900 | | pagina 250