90 Ook bij liet achterste paaral verkeerden zij niet in zulk een opgewonden stemming, werd op ernstigen toon gesproken. Van Zanten vertelde van zijn bedrogen liefde en met trillende stem had zij hem beklaagd; hij had haar arm vaster tegen den zijne voelen aandrukken. Het afscheid bij beide paren was stil-teeder; Johan en Louise wisselden nog een blik van verstandhouding en de beide heeren zochten na nog eenigen tijd buiten gemijmerd te hebben, hunne kamers op. Den volgenden morgen na een klein uur gewacht te hebbenontmoette' de vrijwel ongeduldig geworden Johan den portier en vroeg hem op ongerusten toon naar de familie Méron. «Gevlogen, de oplichters," zei de portier op nijdigen toon, »en zonder een cent be taald te hebbenvan nacht moeten in alle stilte de koffers zijn weggehaald. Bent u soms van plan de kosten van kamerhuur en diners te betalen?" Zonder een woord te zeggenbleek van schrik en totaal ont nuchterd, verwijderde Johan zich. Bedrogen door die lieve, onschuldige blondine, het was om zich dood te ergeren. Wat een intrigante! Hij durfde het eerst bijna niet te bekennen aan zijn vriend, dien hij zoo geheel buiten zijn vertrouwen had gelaten. Eindelijk op schuchteren toon als een schooljongendie zijn les niet kent, vertelde hij hem de geheele toedracht en voor welk bedrag hij er in gevlogen was. Van Zanten nam het eerst vrij ernstig op, maar zich be denkende, dat hij zelf ook bijna een dwaasheid had begaanmoest hij de zaak eigenlijk maar als een klucht opnemen.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1900 | | pagina 252