105 zelfs, om het aanbreken van den bewusten dag aan ieder luide te verkondigen. Waar bet anders niet is uitgesloten, dat velen juist voor dit signaal doof schijnen te zijn, drong het o wonder dien morgen tot een iegelijk door en in minder dan geen tijd waren allen dan ook uit de veeren en gekleedallendat wil zeggenzij die op manoeuvre gingen, want op de achterblijvers scheen de reveille een geheel tegengestelde uitwerking te hebben. Met lauwe bewegingen en een vervelend onte vreden gezicht als van een kinddat afgunstig is op zijn broertje, dat iets gekregen heeft, omdat deze het verdient en hij niet vormden zij met de anderen een groote tegenstelling. Slechts een enkele wilde zich grootsch houden en vertelde, aan wie hij maar kon aanklampen, blij te zijn achter te mogen blijven. Die typen, die niet willen bekennen, dat de «druiven zuur zijn", komen overal voor en het zou vreemd zijnzoo dit ook niet het geval was in onze militaire samenleving. Toch waren de meesten rond genoeg om openlijk te bekennen, dat ze veel liever mede uittrokkendoch het zelf verbruid hadden bij den ritmeester. Volgens gegeven bevel van dezen stond het eskadron ten zes uur v. m. gereed om geïnspecteerd en nogmaals met een enkel woord, tot goed gedrag en nauwgezette plichtsvervullingaangespoord te wordenwaarna het door de straten van de ontwakende stad naar het station werd geleid. Het inladen van paarden en menschen ging, zonder ongevallenin de beste orde en een en ander liep zoo goed van stapeldat een kwartier voor het bepaalde

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1900 | | pagina 261