106 uur alles tot vertrek gereed was. Ieder spande zijn beste krachten in niemand deed zijn dienst met tegenzin; wat gevergd werd, werd daarom met genoegen gedaan enals gevolg hiervan spoedig en goed. Een stoot op de stoomfluit een gejuich van vreugde en langzaam stelde de locomotief de lange sleep wagens in beweging. Voor we de stad achter ons lieten en een tot weer ziens hadden toegedachtwerd den getrouwden nog een laatste vaarwel toegewuifd door hunne respectie velijke wederhelften met kroost, in groepjes te zamen gekluwd langs de spoorbaan. Met den bakker, melk boer en aschman behoorden zij dien morgen tot hen die in de nog in nachtelijke rust verkeerende straten het eerste leven brachten. Ook gedurende de reis bleek de vroolijke stemming die heerschte; en kon het anders? De mooie blauwe Septemberhemel met zijn lachend zonnetje zou alleen deze reeds hebben te voorschijn geroepen en dan ging men nog «op manoeuvre"! Een oponthoud van eenige minuten op een wissel plaats werd fluks gebruikt om, door takken van aan den spoorbaan staande struikende wagens een feestelijk aanzien te geven. En toen men blijkbaar, als recht geaarde ruiters, weer voorwaarts wenschte, greep een der trompetters naar zijn instrument om onder luide instemming het signaal voorwaarts" en toen dat niet hielp «voorwaarts in draf" en «in galop" te blazen. De berijder van het stoompaard scheen deze cavaleristische aanmaning om zich in beweging te stellen niet te willen of te mogen begrijpen. Het laatste bleek het gevaltoen hij zijn ros met eeii schellen

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1900 | | pagina 262