107 schreeuw eerst aanzette, nadat een trein in tegen gestelde richting ons voorbij was gesnord. Nog enkele oogenblikken oponthoud te Nijmegen, nuttig gebruikt door eenige aardige buffetjuffertjes hun broodjes en bier af te koopen, onder het tappen van de noodige moppen natuurlijk eene kleine halt ,te Arnhem en de trein stopte te Zutphen om zijn vracht te lossen. Hierevenals op de andere stationsdrukte en leven door de vele extratreinen die van alle zijden infanterie, cavalerie en artillerie naar het manoeuvre-terrein voerden. En zij, die morgen en volgende dagen met heldenmoed en ware doodsverachting elkaar in nage bootste gevechten afbreuk zouden doen, dronken nu, in allen vrede, samen nog een biertje aan de op het stationsemplacement opgerichte tapplaatsen. Een ritje van eenl'/j uur door de mooie Geldersche dreventhans in herfsttintenvormde een aangename afwisseling, na een lange reis in volgepropte wagens. Op dezen marsch bleek mijuit de opmerkingendat velen niet ongevoelig zijn voor den indruk, die natuur schoon op den mensch maakt; iets wat men bij opper vlakkige kennismaking niet achter den, zich dikwijls ruw en onverschillig voordoenden huzaar, zou zoeken. Ten drie uur ongeveer bereikte het eskadron het eindpunt Apeldoorn. Nog een twintigtal minuten onder veel bekijks door het aan mooie lanen zoo rijke dorp gereden en we hielden aan het einde der «Loolaan," welk punt tot verzamelplaats was uitgekozenhalt en stegen af, waarop de inkwartieringsbiljetten en noodige bevelen werden verstrekt en de troep uiteenging. Minder aangenaam was de ervaring van minstens

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1900 | | pagina 263