109 klaver voor zijn »apie"; en zoo dit niet Inkt of de gelegenheid ontbreekt, zelfs zijn niet al te dikke beurs trekken, opdat «kikkertje" het toch maar goed heeft en niet veel zal afvallen in deze dagen. Eerst zijn viervoeter verzorgen en dan zich zelf, dat zit er vast ingeroestniet alleen omdat het zoo gelast is, doch tevens omdat het wordt ingezien, ge voeld, waarom van den eersten, tot den laatsten dag van den diensttijd hierop zoo de volle nadruk wordt gelegd. Een gedrukt, een kreupel paard, zijne onbruik baarheid hierdoor, doet het voorgestelde genoegen van de veldoefeningenvoor den berijder in duigen vallen; hij kan zijn kameraden niet meer volgenen moet te voet, achter de bagagekar, aansluiten. Zulk een voor beeld spreekt tot den domsten milicien en doet hem inziendat hij nooit te veel zorg kan besteden aan het individu, dat zijne krachten en wil ter beschikking van den ruiter stelt. Iveeren we met onze gedachten terug naar het boerenerf waar we de zes ruiters zagen afstijgen. De paarden zijn intusschen goed onder dak gebracht, gevoederd en gedrenkt en de beurt komt nu aan hunne berijders. Deeds onder de bedrijven door, was de boer met een flesch klare komen aanzetten om ons wat op te knappen zooals hij het uitdrukte. Werkelijk moet ik bekennen, dat, hoe gemeen dat goedje anders ook zou smaken, wij er toen niet «vies" van waren en inderdaad voor een oogenblik verkwikt werden. Later bleek mijdat deze drankaanbieding een soort bewijs was, dat de schenker het goed meende met zijn opgedrongen gasten en daarmede tegelijk hoopte

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1900 | | pagina 265