115 Straatdeunenhuzaren liedjesafgewisseld door de volksliederenaangeheven uit volle borstklonken vroolijk te midden van de stilte der natuur; de be volking overal naar buiten lokkend. Zoo kwamen we, op gemakkelijke wijze, weer op de verzamelplaats aan. Ilier verscheidene collega's en wapenbroeders vindende, werd den koetsier verzocht balt te houden om, onder de veranda van bet daar aanwezige hotel de «Kroon", den avond verder aangenaam door te brengen. liet zal ruim half elf geweest zijn, toen werd aan geboden om met een boerenkar, die langs ons kwartier ging, mede te rijden. Dit was een welkome gelegen heid, want onder bet aanhooren van eikaars weder waardigheden op dezen eersten manoeuvredag, hadden we geheel vergetendat een afstand van ruim een uur gaans ons nog scheidde van het kwartier, reden waarom die uitnoodiging dan ook dankbaar werd aan gegrepen. Vele liefhebbers, die deze richting uit moesten meldden zich aan enmet het oog op het be perkt aantal plaatsen, ontstond een formeele «bigfuif" om het voertuig. Half buiten de kar hangendslechts voor een klein deel mijn zitvlak kunnend gebruiken, gelukte het mij nog met dit middel van vervoer den tocht huiswaarts te aanvaarden. Spoedig waren we in het nachtelijk duister gehuld en ons oog het licht gewend onderscheidde nog slechts flauw de zwarte gedaanten, die op de onge makkelijkste wijze samengepakt, door de ongelijkheid van het [karrespoor, door een werden geschud. Een oogenblik veroorzaakte een en ander dat de stilte slechts door het gekraak van den zwaar beladen wagen

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1900 | | pagina 268