143 werd verbroken clocli ook slechts een oogenblikom daarop plaats te maken voor de luidruchtige stemming, die bij den heenrit heerschte. In de nabijheid van een kroegje, dat den opper en den fourier tot onderdak was aangewezentrof muziek mijn oor. De in den omtrek ingekwartierde trompetters waren daar te zamen gekomen om militair en burger wat afwisseling te bezorgen op den laten avond waarvoor ze in ruilop kosten der aanwezigenvrije vertering genotenwat behalve uit hun roode ge laatskleur, genoegzaam bleek uit de ris glaasjes, waar achter zij gezeten waren. Onder voorwendsel, dat het paard wat moest uit rusten dochin werkelijkheidom nog een afzakkertje te nemen gingen wij de gelagkamer binnenwaar op onze verschijning, een luid gejuich opging. De muziek viel met een populair wijsje in waarmede allen instemden onder het aanstooten van de in middels gevulde glazen. Hoe ze het daar uithielden begrijp ik nog niet; warm, rookerig, dat het licht als in een nevel brandde, snakte ik naar versche lucht en drong en duwde tot ik den knop van de buitendeur weer te pakken had; het was bepaald een genot weer eens diep op te kunnen ademen in een zuivere atmosfeer. De anderen volgden mijn voorbeeld en met. een hut peerd" van den boer trok dit weer aan. Goed elf uur, kondigde een krachtig kloppen op de deur van ons kwartier, den hoer aan, dat we behouden terugwaren. Tot onze groote verwondering waren hij en zijne vrouw nog op en hadden zelfs voor een steviger) avondkost gezorgd. 8

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1900 | | pagina 269