11 belangrijke en gewichtige diensten, zoo ruimschoots bewezen. »Wij allen begroeten in uw persoon den dapperen, onverschrokken en heldhaftigen veldheer, die de Nederlandsche driekleur en de Nederlandsche vaandels roemrijk heeft doen wapperen in de gewesten op Sumatra's Noordkust, aan uwe zoo wijze, als trouwe zorgen toevertrouwd. »Op dezen voor Nederland zoo heugelijken dag, was het voor mijn Konings- en soldatenhart een behoefte en een groote voldoening, Uwe Excellentie het hartelijkst welkom toe te roepen en u bij ons te zien naast den broeder van uw doorluchtigen voorganger op Atjeh's kusten, wijlen den braven generaal Pel. Aan uwe Excellentie zijn beide legers, zoowel dat van het Moederland als het Indische, een der roemrijkste bladzijden verschuldigd in hunne al zoo roemvolle geschiedrollen »De tiendaagsche veldtocht begroet en ontmoet heden den held van Atjeh Hasselt en Leuven begroeten Atjeh en Sama- langanIeder rechtgeaard Nederlander moet fier zijn in uwe Excellentie een onzer edelste zonen te mogen erkennen en begroeten. )>Ten slotte zij het mij vergund te drinken op de gezondheid van alle hoofd-officieren en manschappen der troepen, welke de eer en het groote voorrecht hebben gehad onder uwe Excellentie's bevelen te staan. Ik drink insgelijks op de nagedachtenis van alle bravendie daar het leven hebben gelaten voor Koning en Vaderland Den generaal Van der Heijden! Het Nederlandsch-Indische leger! Het Nederlandsche leger!"

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1901 | | pagina 165