20 Mil. Academie, de immortellenkrans aan het Koninklijk Instituut voor de Marine te Willems oord (1). De Koning vertrouwt dat, daar be waard, de kransen zullen strekken om bij jeugdige krijgslieden de herinnering levendig te houden aan hendie door moed en plichtsbesef uitblonken en de eer van de vlag door onkreukbare trouw wisten te handhaven, waardoor oen schoone bladzijde aan de geschiedenis van ons vaderland kan worden toegevoegd. (1) De lauwerkrans is den 14. Oct. daaraanvolgende door het korps cadetten in tegenwoordigheid van het gansche personeel der militaire en burgerlijke beambten aan de Academie, in ontvangst genomen. Bij deze gelegenheid hield de waarn. Gouverneur, Majoor van der Star, een warme toespraak, waarin hij op de bedoeling wees, welke de Koning met het aanbieden van dit geschenk had eene bedoeling, ongetwijfeld door ieder hoogelijk gewaardeerd. Hij herinnerde voorts aan de dagen van November en December 1832 en aan de dappere verdedigers der Citadel, wier namen hij niet allen kon vermeldendoch van welken hij sommige niet met stil zwijgen kon voorbijgaan. Dit was het geval met den toenmaligcn Majoor See lig, tijdens de belegering commandant der artillerie, en die later gedurende zoovele jaren aan het hoofd der Academie geplaatst, zooveel had toegebracht tot den bloei dier inrichting, en ook met de bij de verdediging gesneuvelde militairenwier gebeente onlangs naar Ginneken was overgebrachten aan wier nagedachtenis de spreker een erkentelijke hulde bracht. Na de jongelieden op het door dezen gegeven voorbeeld van dapperheid en zelfopoffering gewezen en hen krachtig aangespoord te hebben om dit natevolgen en al de plichten te betrachten, aan den krijgsstand verbonden, eindigde Majoor van der Star met tot alle aanwezigen de uit- noodiging te richten om hun ingenomenheid met het ontvangen geschenk uittedrukken door het aanheffen van den kreet: ïLeve de Koning!" Aan die uitnoodiging werd tot driemalen toe met groote geestdrift voldaan. De met het lint der Citadel-Medaille omstrengelde krans, gezet in een fraaie lijst en van een opschrift voorzien, prijkt sedert 1811 in de uitspanningszaal der cadetten tusschen de portretten der Ne- derlandsche heldenwelke die zaal versieren.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1901 | | pagina 176