25 schap die voor beide volken nuttig, noodig, allengs, innig wordt. Ook daar welt geuzenbloed. Eg mond en Hoorn staan in Brussel aan het stadhuis; maar voor Are mberg, (1) die na graaf Adolf's dood met zijn stervend strijdros neergeworpen ter aarde, vorstelijk kampend, het leven gaf, ja voor hem had zijn volk geen woord. »'t ls heden 42 jaar geleden, dat van 't kasteel het eerste kanonschot viel. »De Koning wees dien dag voor deze wijding aan. Herinnering bepaalde die keuze. Herinneringwant de jeugdige zoon van onzen veldheer stond bij 't leger aan de grenzen vooraan, en gewis trof de galm van 't schot, rollende over de vlakte, 's Prinsen ge voelig oor. »Het gebeente, dat in Augustus 1871 op Uwen last, Sire, uit Antwerpen naar herwaarts werd overgebracht, is bij 't leggen van den laatsten steen, in dezen kelder bijgezet. »De oude Citadel wordt gesloopt. Zij dient den Staat niet meer, en weldra zullen op haar ruime vlakte, ver binnen Antwerpen's nieuwe wallen, grootsche werken rijzen. Maar, bij die slechting zorgen de vrienden van het zuiden voor de over blijfselen onzer braven, welke in die vaak omwoelde aarde achterbleven. Is de tijd gekomen, zij geven die aan ons terug. Geen spoor dier otfers mag ge bannen zijn, al zij het in bevrienden grond. »Het teelten spreekt, 't Is een vijfhoek en de basis stelt den "Vijfhoek voor. Naam en nummer van elk bolwerk zijn gebeiteld in zijn facen. De eerste wand is die van 't front III, Hernando- (1) Jan van Barbanoon, Graaf van Aremberg, was Spaansch Stadhouder van Friesland en Groningen en sneuvelde den 23sten Mei 1568 bij Heiligerlee,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1901 | | pagina 181