28 »Zij bevatten de spreuk der Citadel-vereeniging: »Wat ook vall', trouw staat pal." »Het volkskarakter: volharding en trouw. Be gonnen werk laten wij niet varen, en sinds eeuwen was onze leus: »Eendracht maakt macht." »Wel bezien, zijn beide begrepen in de spreuk van Uw Huis, Sire, »Je maintiendrai." »Ik vestigde aandacht op die verweerde blokken, aan de hoeken van de stoep. Het zijn de echte naamsteenen der bastions van het kasteel. Zij werden, op verzoek van een oud-strijder (1), door de zorgen van de heeren Gr a try, luitenant-kolonel der Genie, directeur der vierde directie van het ministerie van Oorlog te Brussel en de Keyser, directeur van de »Société Anonyme du Sud d'Anvers" die eigenaar is van de Citadel, en van den kapitein E vrard, toegevoegd aan den commandant der Genie van den nieuwen wal der stelling van Antwerpen, in September, uit de binnenfrontmuren van de hoofdpoternen der bastions gebroken, en in October naar Nederland gezonden. Deze stukken van de oude vesting, waarvan weldra niets meer zal over zijn dan roem, zijn hier een kostbaar sieraad, een nader blijk van de verbroedering der beide volken. Door het schrift in den grafsteen zijn zij en de oude Vijfhoek onafscheidelijk verbonden aan den nieuwen Vijfhoek, welken Gij, Sire, heden wijdt. »Ik maak van de gelegenheid gebruikom aan die Belgische heeren en ook aan hun minister van Oorlog, den generaal Thiebauld, een warm woord (1) Graaf van Limburg Stirum,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1901 | | pagina 184