32 Cbasse de boodschap aan het hart bracht (1) en van Speyk, die vrij den dood inging (2) ter hoede van de vlag, onafscheidelijk verbonden aan het lot van 't kasteel, aan den roem van Uw Huis, aan den roem van het vaderland »Aan verscheiden van die docden bracht ik twee maal hulde, in Juni 1857 en veertien jaar later op dit kerkhof. »Gumoëns', (3) overschot ligt bij den Haag op het kerkhof der hervormden aan den nieuwen weg naar Scheveningen. Paravicini (4) viel aan deBeneden- Schelde 1832. Hij werd in Ncderlandschen grond begraven. Het gebeente van Eymael, de Haan, Mor re, van Iloey, van Onselen, Schutter, van Bneren, Nantzing (5) en Jenck werd in 1871 op dit kerkhof bijgezet enbij de voltooiing van dezen Vijfhoek daar onder geplaatst. Weldra zullen de andere reliquiën volgen. )>Het ware graf van den weesjongen is het hart des volks. Dit schreef hij voor in zijn laatstcn wil aan de kruitkamer. Geen ander past hem. Daar leve van Spcyek met Claeszen, wiens geest in (1) Hier wordt bedoeld dat Hertog Bernard van Saksen-Weimar, met moeite Chassé overtuigde, dat het bombardement van Ant werpen (de boodschap) op 27 October 1830 noodzakelijk was tot beveiliging van de Citadel. (2) 5 Februari 1831. (3) Von Gumoëns, Kolonel van den Generalen Staf, werd in de laatste dagen van het beleg zwaar gewond. Na de overgave 24 Dec. 1832, stierf hij in het Mil. hospitaal te Antwerpen (4) De 1ste Luit. Paravicini di Capeeli sneuvelde 21 Dec. 1832 bij een uitval uit fort Lief kenshoek. Bij deze gelegenheid sneuvelde ook de 1ste Luit.-adjudant Meuso. (5) Evenals v. Speijic was de 2de Luit. Nantzing een burger wees uit Amsterdam. In het weeshuis aldaar worden zijn degen, epaulettenMil. Willemsorde en Metalen Kruis als een kostbaar aandenken bewaard.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1901 | | pagina 188