42 Het zijn niet de voorstellingen, die men in de speciali teiten-gezelschappen op liet doek ziet gebraelit. H. M. de Koningin komt er niet in persoon op voor, al heeft ook de liefde, de eerbied, het gevoel van toewijding van het cadettenkorps aan zijne Vorstin, op menig beeld zijn stempel gedrukt. Moge een volgend jaar een gedeelte van het jaarverslag aan een bezoek van de liooge gebiedster aan het oude slot Ilarer vaderen gewijd zijn. Ook zie ik geen episoden uit den Zuid-Afrikaanschen oorlog. Ware het mogelijk geweest, dat de cadetten hunne stamgenooten te hulp hadden mogen komen zeker zouden weinigen op 't appel ontbroken hebben. Nu dit niet kon, moest onze deelneming beperkt worden tot het zenden van giften. Maar ik zou afdwalen. De beelden dandie zich aan mijn oog voordoen, hebben meer betrekking op het leven op ons oud kasteel. Ik zie voor me, op den 5den December een gezellige viering van den St. Nicolaas-avond binnen de muren der soos, ik zie, maar alleen van mezelf, een Kerst- verlof, welks duur van 23 December tot 2 Januari zeker niemand te lang zal zijn gevallen. En onmiddellijk hierachtereen beeld van ver schrikking, het halfjaarlijksch examen van 5 tot 12 Januari. Angstige gezichten hoofden over de boeken gebogen, eet- en uitspanningszaal gebruikt voor andere doeleinden dan waarvoor ze, volgens hun naam, bestemd zijn...., maar spoedig is 't weer voorbij en het Academieleven gaat weer zijn ouden kalmen gang.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1901 | | pagina 198