43 Weer een andere voorstelling op liet doek 12 Februari. liet korps aangetreden op het voorterrein tot bijwoning van de uitreiking van de bronzen medaille voor menschlievend hulpbetoon aan den cadet-korporaal Simon ter zake van het met levens gevaar redden van een huzaar uit een der grachten te Deventer. De Gouverneur, die Simon zelf het eere- teeken op de borst hecht, spreekt eenige woorden van waardeering over den moedigen daad, richt zich vervolgens tot het cadettenkorpssprekende tot ons over de kameraadschap, die schoone deugd, een van de grondslagen vormend van het militaire leven. De woorden ben ik helaas vergetenmaar een spreuk onthielden wij, een lijfspreuk voor ons korps: «Eén voor allen, allen voor één." liet beeld van den 12den Februari verdwijnt, doch onmiddellijk daarop volgt dat van den 13den. Het is middag, ongeveer kwartier over vier, allen zijn op de slaapzaal aan het in orde brengen van kleeding. Over de Mark, langs de Academie ligt een dun ijsdek. De vaargeul in 't midden is slechts door ijs van één nacht gedekt en hier ligt een verdwaalde voetbal, een verleidelijke prooi voor een paar jongens aan de overzijde. Een van hen waagt zich op 't ijs, steeds verder, tot het onvermijdelijke gebeurt en hij er doorzakt. Gelukkig wordt het boven van de slaapzaal gezien en onmiddellijk stormen eenigen naar beneden. De cadet-korporaal Quadekker bereikt het eerst de gracht. Hij aarzelt geen oogenblik en begeeft zich op 't broze ijs. Plat op clen buik voortkruipende nadert

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1901 | | pagina 199