47 3 Mei, uitreiking van de bronzen medaille voor menschlievend hulpbetoon aan Quadekker als belooning voor de bovenvermelde redding. Allen zijn we er weer getuige van als de Gouverneur, met eenige har telijke woorden, onzen kameraad deze welverdiende onderscheiding op de borst hecht. Nu zie ik den publiekmaker in de uitspanningszaal voor me, overladen met de meest uiteenloopende proeven van teeken-, schilder- en dichtkunst. Het zijn de pro- paganda-middelen voor de senaats-verkiezing op 7 Mei, die gedurende eenige dagen veler gedachten in beslag neemt. Onder al die drukte een mooie avond: de lezing over Atjeh van den Isten Luitenant der Infanterie Dudok van Heel, Ridder der Militaire Willemsorde. Het cantinefonds stelt ons allen in staat er heen te gaanwaardoor tevens een nuttig doel gesteund wordt. De opbrengst der lezing komt ten goede aan het Mili tair Hospitaal te Kota Radja en dient dus om 't lijden te verzachten van hen, die daar ziek worden of gewond raken in den strijd voor Koningin en Vaderland. En nu volgt een reeks van beeldengelijkend op dat van begin Januari, maar sterker geteekend. 15 Mei, begin van het examen der infanteristen en cavaleristen van het tweede en het jongste studiejaar, die vóór 1 Juni reeds allen vertrokken zijn om voor vier maanden de studie er aan te geven; 12 Juni begint de beproeving waaruit het oudste jaar als officier, de artilleristen en, genisten van tweede en eerste studiejaar als effectief sergeant of korporaal

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1901 | | pagina 203