49 Na afloop der inspectie wordt een carré gevormd waar binnen zich de generaal, inspecteur der troepen met zijn staf plaatst. Achter dien opperofficier de niet ingedeelde officierenin front de bataljons van het 6de Regiment Infanterie met het vaandel, links de Cadetten en rechts de Veld-Artillerie. De ban wordt geopend, geweren en sabels worden gepresenteerd en, duidelijk hoorbaar voor alle aan wezigen leest de generaal de proclamatie voor. De geweren worden afgezet, de sabels in de hand genomen en de ban gesloten. De generaal spreekt nu eenige woorden over de vreugde, waarmee de blijde tijding zal zijn begroet, overal in den lande en vooral ook in 't leger en besluit met de aanwezige troepenmacht uit te noodigen een driewerf hoerah aan te heffen voor Koningin Wilhelmina en Hertog Hendrik. En vol geestdrift geven de troepen hieraan gevolg. En wij Cadetten we kunnen de kepi niet op het hoofd houden, als op commando gaan ze in de hoogteterwijl allen instemmen met de juichkreten voor onze Vorstin en Haar verloofde. Nu begint het defileeren, de Cadetten en de Infanterie onberispelijk in den paradepas en de Veld-Artillerie in draf, waarna de troepen huiswaarts keeren. Op 't appèl voor het 2de ontbijt vernemen we, dat het Zondagsche dienst is voor het verdere gedeelte van dien dag. Juist zijn we 's middags aan tafel gezeten, als de Gouverneur binnentreedt. En, staande te midden van ons, spreekt Z.H.Ed.Gestr. woorden van blijdschap over de gewichtige gebeurtenis, die heeft plaats gehadwoordendie ons tot in 't hart 4

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1901 | | pagina 205