54 In de eerste jaren waren dan ook tal van bezwaren te overwinnen en feitelijk eerst in de laatste twee jaren is de vereeniging zoover gekomen dat ze naam heeft gemaakt. Was de geringe sympathie van het cadettenkorps een beletsel om tot grooten bloei te geraken de groote afstand van Breda tot die steden, waar zusterverenigingen van eenigen naam zetelden, was ook een niet gering te schatten nadeel. Hierdoor toch was het onmogelijk belangrijke wedstrijden te spelen waarvan weer een gevolg was, dat de animo bij de spelers verflauwde. De eerste twee jaren werden alleen wedstrijden gespeeld tegen Breda'sche combinaties, welke gemak kelijk met 90 en 100 gewonnen werden. Uit dit tijdperk valt ook nog te vermelden een wedstrijd tegen een elftal van de cadettenschool gespeeld en door V. met 72 gewonnen. Het toen reeds vrij sterke elftal werd in het derde jaar van het bestaan der vereeniging door een drietal nieuwe spelers zoodanig versterktdat het een geduchte combinatie werd. Deze spelers, Warnsinck, De Koningh en Gerth v. Wijk brachten een heele verandering in de verdediging, welke zeer in sterkte toenam. Dit moest de geduchte H. V. V. ondervinden. Deze vereeniging was genoodzaakt voor ons het hoofd te buigen; met 31 in haar nadeel liep de in December gespeelde wedstrijd af. De Breda'sche vereenigingen werden alle beslist verslagen. Nu kwam er een seizoen waarin weinig of niets gedaan werd; alle pogingen om eens goed voor den dag te komen liepen op niets uit, voornamelijk te wijten

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1901 | | pagina 210