58 om verslagen te worden, ditmaal op haar eigen terrein, met 41. Rust tot 18 Februari, toen beker-wedstrijd tegen Sparta. Deze wedstrijd werd op onzijdig terrein in Den Bosch gespeeld. Hoe Sparta zich ook inspande, niets hielp. De cadetten kraaiden victorie en versloegen Sparta met 21. Hierdoor waren wij in de beslissing voor den Beker gekomen. Doch er zou nog meer volgen. Vóór 4 Maart waren er geen wedstrijden en het elftal oefende zich betrekkelijk weinig. Doch de vorm bleef erin. 4 Maart was Drabanlia het slachtoffer, dat met 61 in haar nadeel ons terrein verliet. De wedstrijd ken merkte zich door een buitengewone laksheid van onze voorhoede, die we van haar niet gewend waren. Enfin, de uitslag was bevredigend te noemen. 18 Maart verloor Olympia met 60. Met het oog op den nog te spelen beker-wedstrijd werd 25 Maart een oefenspel tegen Brabantia gespeeld. Eindelijk kwam de gewichtige dag: 1 April. Dien dag zou de beslissing vallen in de Beker-competitie. Ajax was de tegenstander. Deze vereeniging had een serie wedstrijden tegen sterke vereenigingen achter den rug terwijl V. in de zuidelijke competitie slechts betrekkelijk zwakke combinaties had ontmoet. Er rustte blijkbaar zegen op de vereeniging. Nadat Ajax de leiding had genomen, wist zij deze te behouden tot een twintig minuten voor tijd". Plotseling een rush rechtsReiche zet over en onder een donderend gejuich loopt Poppie den bal in het net. Vijf minuten later hadden wij de

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1901 | | pagina 214