90 danst en toen hij Freddy met haar moeder naar het rijtuig vergezelde, had ze hem gezegd: »Nu, Louis, met jou hoop ik nog dikwijls te dansen; je walst ver rukkelijk" en met een lach om de fijne lipjes was ze in het rijtuig gesprongen. Hij met een blos van vreugde op het gelaat, had de kleine handjes gedrukt, terwijl hij haar met zijne groote, eerlijke oogen had aangezien. En mevrouw had zeer vriendelijk gelachen en hem uitgenoodigd »eens gauw aan te komen." Daarna rolde het rijtuig weg; hij volgde het met zijne gedachten, zoolang hij het nog hoorde. Toen keerde hij terug in de zaal, het hoofd vol illusies. Het was eenigen tijd na dezen avond, dat we hem terugvinden in het salon van mevrouw S aan wie hij beloofd had eens gauw te zullen komen. Er heerschte een droevige stemming. Den morgen na het bal gevoelde Freddy zich niet wel; zij had keelpijn gekregen en kuchte ook erg. Men had om den dokter willen sturenmaar zij wilde er niets van weten en wist haar moeder met eene gedwongen opgeruimdheid te overtuigendat het niets was. Maar het hoesten ging niet over en de oude dame zag haar dikwijls ongerust en ernstig aan alsof ze wat vreesde, waarvoor ze niet durfde uitkomen. En Louis vreesde hetzelfde toen hij haar terugzag in het salon. Zij zat tegenover hemmaar heel anders dan op het bal scheen ze hem toe. Ze was kalmer, hare bewegingen waren ge dwongen de blos op hare wangen was veranderd in een matbleeke tinttelkens als ze weer in een hoestbui uitbrakkeek mevrouw haar angstig aan en Louis verzocht haar dringend zich toch in acht te nemen.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1901 | | pagina 246