118 gereed om verder te trekken. Omstuwd door een talrijke menigte en voorafgegaan door het zoo even reeds genoemde muziekkorps, dat een vroolijke marsch blaast, marcheeren wij door de stad, waar uit alle vensters nieuwsgierige blikken op ons geworpen wor den, naar onze kwartieren, die we in bet plaatsje Halsteren, ongeveer een half uur ten Noorden van Bergen, zullen vinden. Bij het verlaten der stad nemen de muziek en de meeste toeschouwers afscheid van ons, en na eenigen tijd gaat het in draf verder, zoodat nu ook de meest nieuwsgierigen genoodzaakt zijn achter te blijven. Na een kwartier komen we te Halsteren aan en worden de stukken opgesteld op een pleintje, aan het begin van 't dorp, waar we door de burgerij van het plaatsje worden opgewacht. Spoedig ontvangen we onze in kwartieringsbiljetten en na de noodige orders betref fende den dienst bekomen te hebbenbegeven we ons op weg naar onze kwartieren. Vooral voor ons is het vreemdwant het is de eerste keer in onzen diensttijd dat we zullen worden inge kwartierd. In kleine plaatsen zooals Halsteren, moet men na tuurlijk niet kieskeurig zijn uitgevallenbijna ieder inwoner moet soldaten huisvesten, men kan daarvoor niet alleen de welgestelde personen aanwijzen. Van ons vieren kwam ik het eerst in mijn kwartier. De vrouw des huizeseen dikke boerinstond aan de deur en op mijn vraag of ik hier terecht was bij B. kreeg ik een toestemmend antwoord; zij verzocht mij

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1901 | | pagina 274