121 zoo spoedig mogelijk over de hei verspreidende, dekking zoekende achter heuveltjesboschjesenz. Overal hoorde men reeds de schoten vallenhoofd zakelijk in de belendende bosschen. Toen echter de ondersteuningstroepen en reserves uit den boschrand te voorschijn kwamen, verplaatste zich het gevecht geheel en al naar de hei. Plotseling dreunden een paar zware, elkaar snel opvolgende slagen over de heide; de vijandelijke ar tillerie had stelling genomen, wat we van te voren reeds had kunnen waarnemen. De artillerie van onze partijdaarvan verwittigdrukte spoedig uit hare schuilplaatseen boschje aan den rand van de hei op; een reeds vooruit gekozen stelling werd ingenomen en geen vijf minuten nadat de batterij gewaarschuwd was, stond ze gereed om haar vuur op den vijand te openen. Overal hoorde men geweerschoten, daar- tusschen de kanonschotende luide hoera's van de aanvallende vijandelijke infanterie, alles teruggekaatst door de bosschen. Op het oogenblik dat de stormaanval plaats greep klonk het signaal: «eindigen van de manoeuvre", dat spoedig overgenomen werd door de vele aanwezige hoornblazers, over de hei verspreid. Niet lang daarna werd het rumoerige tooneel van zoo even gevolgd door een van meer vreedzamen aard. Vriend en vijand verzamelden zich en marcheerden spoedig af om op een schaduwrijk plekje van een welverdiende rust te genieten. Hoewel vermoeid, waren allen opgewekt en spoedig klonken honderde vroolijke liederen door

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1901 | | pagina 277