19 Het behaagde toen Hare Majesteit den Luitenant- Generaal A. Kool, als woordvoerder der Commissie, op te dragen aan alle deelnemers Iloogstderzelver hartelijken dank over te brengen, met de verzekering, dat Hare Majesteit de ten Haren opzichte bestaande en in het huldeblijk neergelegde gevoelens van aanhankelijk heid van het Leger, hoogelijk waardeerde. De Luitenant-Generaal A. Kool kweet zich van die opdracht bij kennisgeving dd. 8 Maart 1901waarin Zijne Excellentie nog mededeelde, dat Hare Majesteit Hare groote ingenomenheid met den aard van het Haar aangeboden huldeblijk had te kennen gegeven waarvan Hoogstdezelve het toepasselijke, als geschenk van het Leger bij Haar huwelijk met een Duitsch Vorst, gevoelde en waardeerde. Bij schrijven dd. 31 Mei 1901n°. 661deelde de Generaal-Majoorwaarnemend Chef van den Generalen Staf R. J. van Moock, mede, dat welgeslaagde photo- lithographische reproducties van de aangeboden schilderij voor de deelnemersdie daarop prijs zouden stellen verkrijgbaar werden gesteld voor den zeer geringen prijs van f 0,05 per exemplaar. Waar zeer vele deelnemers van dit aanbod gebruik maakten en ook de verschillende cantines van een exemplaar dezer reproductie werden voorzienmag worden aangenomendat ieder militair de schilderij kent en zullen velen gaarne, eenigszins uitvoerigwillen weten wat die schilderij eigenlijk voorstelt. Daarom moge hieronder de wordingsgeschiedenis en de beschrijving van dit kunstwerk volgen.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1902 | | pagina 169