30 als van ouds in vroolijke stemming in de Sociëteit gevierd en het naderende Kerstverlof nam daarna aller gedachten in beslag. Als gewoonlijk werd 1901 ingezet door een tijdperk van zenuwachtigen studieijver en gedrukte stemming; de daardoor veroorzaakte wetenschappelijke spanning kon eerst na het halfjaarlijksch examen tot den normalen toestand worden teruggebracht. Februari bracht ons, na de Haagsche feesten, de veel geroemde carnavalsdagen; ook ditmaal was ons door den Gouverneur toegestaan de feestelijkheden in Con cordia gecostumeerd bij te wonenwaarvan druk ge bruik, zonder misbruik, werd gemaakt. Den 19den, 20sten en 21 sten Februari hielden Teupken, Roukens, van Loenen, Weber en Snell de eer van het Korps op bij het Concours van den Koninklijken Officiers-Scherm- bond te Breda. Doordat geen der andere inrichtingen van Militair Onderwijs vertegenwoordigd was, verloren de wedstrijden voor ons veel van het interessante; we hopen dan ook, dat in 1902 hierin verandering gebracht wordt. Waren wij gewend aan de meer of minder gelukkige proeven op het gebied van geluidsgolven door Sempre Crescendo, het voorjaar bracht ons nieuwe oorverruk kingen door de oprichting der Cadetten-Zangvereeniging Caecilia. Dank zij de energieke aanvoering van den toenmaligen Cadet-Sergeant E. N. L. Quadekker werd kleingeestige tegenwerking en valsche schaamte over wonnen en gelijk een zestal jaren voorheentrilden de grijze muren van het kasteel onder 't machtig stemgeluid onzer toekomstige legercommandanten.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1902 | | pagina 180