35 Senaat en Sociëteit twist en verdeeldheid onder de stemgerechtigden te zaaien. Wat den Senaat betreft, was dit jaar de onverschilligheid zoo buitengewoon opvallend dat wij van harte hopen dat eene herhaling zich niet meer zal voordoen. De zucht naar wetenschap nam intusschen bij Infanterie en Cavalerie onrustbarend toe, totdat 15 Mei de torentjes van geleerdheid hoog genoeg werden geacht. Bleeke gezichtenveel gefluit en gezang tot eigen en onderlinge geruststelling en veel «boter over" waren onmiskenbare teekenen des tijdsnog enkele dagen en men bleef zelfs onverschillig onder de meest fnuikende beproevingen. Zeer ontmoedigend voor de studiemannen, die tot nog toe alleen voor den examendag van morgen leefden werd de doodstijding van den gep. Kolonel van het Indische Leger, Ridder der M. W. 0. 3de klasse Cavaljé, die, tijdens zijn levenden wensch te kennen had gegeven met militaire eer te worden begraven. Op dien heerlijken lentemiddag van den Sisten Mei stond dientengevolge een groot deel van 't Cadettenkorps voor het sterfhuis aangetreden, om aan deze zoo zelden voorkomenden plechtige teraardebestelling deel te nemen. Ook op lien, dieniet tot de bevoorrechten behoorden welke op den doodenakker zelve, te Prin- senhage, werden toegelaten, zal de plechtigheid zeker indruk gemaakt hebben. Het was slechts een klein intermezzo in den drukken examentijdwas 't doods verachting of overmoed, die het verzoek deed ontstaan, door combinatie van vakken den duur van 't examen te verkorten? Van af den 23sten zag men uitslui-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1902 | | pagina 185