38 wordt zoodoende een koffiehuis met enkele stamgasten! Tal van vereenigingen lijden een slepend bestaan, hetzij door gemis aan energiehetzij door tegenwerking of wat erger is, gebrek aan medewerking. Gelukkig, dat wij in deze duisternis nog op lichtpunten kunnen wijzen: sport en gymnastiek hebben meer en meer beoefenaars gevonden, waartoe het voorjaarsconcours en de propaganda van Volksweerbaarheid zeer zeker het hunne toe bijdroegen. De afdeelingen van Volksweerbaarheid en het Alge meen Nederlandsch Verbond mogen zich in een vrij groot aantal leden verheugen; plannen tot verbetering en uitbreiding van de Societeitsleestafel zullen binnenkort tot uitvoering komen; de aanschaffing van een ency clopaedic voor de cantineleestafel wordt door velen gewenscht. Met leedwezen moeten we ten slotte melding maken van het heengaan van den heer G. Krediet, die ge durende zooveel jaren zijne beste gaven en krachten aan de Academie wijddeook de Ritmeester Piepers de 1ste Luitenant der Artillerie (thans Kapitein) Logger, de 1ste Luitenant der Infanterie Copes van Hasselt en de 1ste Luitenant der Genie Forbes verlieten ons om eene nieuwen werkkring te volgen. Velen van onze kameraden moesten we dit jaar Breda zien verlatenin 't bijzonder herdenken we hierbij den cadet-sergeant Heijting den ijverigen president der vroegere Almanak-commissie, en den cadet-sergeant- titulair Neujean den sympathieken vriend en kameraad van alles, wat cadet heette. Kunnen we onzen oud-collega's

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1902 | | pagina 188