41 bij de eerste matches weinig geluk en de teleurgestelde gezichten van het eerste elftal, na zijn terugkeer uit Rotterdammoest bij de Kilacadmon-bewoners de over tuiging vestigen dat onze kans op den beker verkeken was. Rapidilas overwon Velocitas! Het zal wel het superieure spel der Rotterdammers of het minder waardige spel van ons zijn geweest, dat ons dezen nederlaag heeft bezorgdgaven toch beide namen niet evenveel vertrouwen? «What is in a name?" Hoe fnuikend deze uitslag ook op ons werkte, het pleit wel voor het moreel der spelersdat met dezelfde kracht werd doorgewerkt. In de stagnatiedie zich na het halfjaarlijksch examen door verschillende omstandigheden deed ge voelen trachtte de Heer Agerbeek verbetering te brengen door een lumineus idéé, n.l. de invoering van de z.g. klasse-wedstrijden. Doch de uitslag beantwoordde niet geheel aan de verwachtingen. Verschillende verschijnselen wijzen evenwel aan, dat het begrip «klasse-wedstrijden" het volgende jaar met meer kracht zal worden doorgevoerd. Het mag dan ook als vrij zeker worden aangenomen dat de uitgeloofde prijs als een krachtige stimulans, een welkome «nieuwe prikkel", op het weer-opleven van de animo niet zonder invloed is gebleven. Het seizoen eindigde met Velocitas als N°. 2 in de lste klasse competitie, waardoor we nog een medaille kregen. Doch het bekertje dat voor den voet baller iswat de degen voor den schermer beteekent bengelt dit jaar niet als charivari aan de horloge* kettingen der elftalspelers.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1902 | | pagina 191