2 bij de Koninklijke Militaire Academie in dienst werd gesteld, is in dit opzicht al zeer vruchtbaar geweest. Tot dat studiejaar behoorde ook de cadet voor het wapen der Infanterie hier te lande Jacob, Thomas, Theodoor, Garel van Dam van Isselt, die, den 8sten Juni 1842 te Amersfoort geboren, op nauwelijks 15- jarigen leeftijd, tot de Academie werd toegelaten. Zoon van Mr. Jacob van Dam van Isselt, laatstelijk President van de toenmalige Arrondissements-Rechtbank te Amersfoort, was de jonge cadet de eerste van zijn geslacht, die zijne toekomst geheel aan het Leger wenschte te verbinden. Wel had zijn oom Edmond, Willem van Dam van Isselt, achtereenvolgens Lid van de Tweede-, en van de Eerste Kamer der Staten-Generaalvier korte mili taire periodes doorleefd, nl. van 1806 tot 1809 als cadet-adspirant bij het wapen der artillerie, in garni zoen te Amersfoort, in 1813, bij de bevrijding van Nederland, als vrijwillig Tweede Luitenant bij het lste Regiment Dragonders; in 1815 als vrijwillig Opper wachtmeester bij de 5de Compagnie Jagers te paard; en in 1831 als Majoor-Commandant van een vrijwilli gerskorps de bekende Jagers van Van Dam doch deze vier korte tijdperken uitgezonderd, was hij toch nimmer beroepssoldaat geweestterwijl ook overigens de mannelijke leden der familie zich meer aan het bestuur van stad en land, dan aan dat van het leger, meer ook aan Themis dan aan Bellona gewijd hadden. Op den 22sten Juni 1861 werd de cadet-sergeant Van Dam van Isselt benoemd tot Tweede Luitenant bij het 3de Regiment Infanterie.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1903 | | pagina 136