4 Reeds in 1862 werd de begaafde jonge officier belast met het geven van wetenschappelijk onderwijs aan de onderofficieren bij het 3de Regiment Infanterie te Maastricht, waar hij zich gedurende negen jaren aan die taak bleef wijden. In 1871 overgeplaatst bij het Regiment Grenadiers en Jagers, trad hij ook daar als leeraar op bij den cursus der onderofficieren, die tot officier werden opgeleid. In 1874 tot Kapitein bevorderd, vinden wij hem van 1876 tot 1890 te Kampen, belast met de opleiding van onderofficieren tot officier, laatstelijk als Directeur van den Hoofdcursus aldaar. Het jaar 1898 bracht hem, inmiddels tot den rang van Kolonel opgeklommenweder bij het Militair Onder wijs, thans als Gouverneur van de Koninklijke Militaire Academie, welke betrekking hij, in November 1900, met die van Generaal-MajoorInspecteur van het Militair Onderwijs verwisselde. Wanneer over opvoeding en onderwijs in de laatste dertig jaren gesproken wordt, zal ook de naam van den Generaal Van Dam van Isselt worden genoemd. Hij gaf eene richting aanzijn blik reikte veel verder dan de enge grenzen van school- en examenzaal. Volgens zijne denkbeelden behoort het Leger te zijn, eene nationale instelling bij uitnemendheidkrachtig ge voed en geschraagd door eene doeltreffende opleiding, waarbij eene volkomen harmonie moet bestaan tusschen de ontwikkeling van geest, karakter en lichaam. Niet alleen aan het onderwijsmaar vooral ook aan de opvoeding van den toekomstigen militair in het alge-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1903 | | pagina 138