28 Twee dagen, één dag, verschrikking! Cantine, eet zaal en leerzalenals zoovele theaterswaar de cadetten de kunstjes vertoonden, die zij in de afgeloopen maanden hadden geleerd. Doch ook deze dagen vol studiegenot behoorden spoedig tot het verledene, en een kalmer tijd brak voor ons Academiebewoners aan. Indien de meergenoemde aandachtige lezer eenigs- zins zwak van zenuwen iszal hij mij direct tegenwerpen dat vooral de cantine in deze dagen allerminst rustig was. En hij heeft gelijk. Want gedurende de maanden Januari en Februarikon men zich in de amusementzaal niet rustig neervlijen, zonder het zenuw achtige ping-pong in verschillende toonzettingen te hooren. De ping-pong-spellen rezen als paddestoelen uit den grond, en het werd bijna tot de eischen van een goede opvoeding gerekendeen zekere vaardigheid in dat spel te bezitten. Voor anti-ping-pongers was het een vreeselijke tijd, en er was zelfs sprake van den Senaat te verzoeken het te verbieden. Doch diens optreden bleek overbodiglangzamerhand raakten de ballen weg en de rackets defect, en de ping-pong- woede stierf haar natuurlijken dood. Afwisseling in ons bestaan bracht het Carnaval, ter gelegenheid waarvan ons door den Gouverneur dezelfde voorrechten als in vorige jaren werden verleend. Gedurende enkele dagen schonk het ijs ons gelegen heid ons te vermakenmaarna het invallen van den dooi, verstoorde niets de rustige rust van het grijze kasteel en deszelfs ingezetenen.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1903 | | pagina 162