De archieven zwijgen hieromtrent, maar ik geioof dat menigeen, die nog niet al te vast in zijn bal schoenen stondde Paaschdagen wel gebruikt zal hebben om de figuren der Quadrille goed in zijn hoofd te prenten, of wel inlichtingen in te winnen omtrent dezen of genen nieuwe dans. En wanneer was ook de gelegenheid gunstigerzich bij voorbaat meester te maken van de nog opengebleven vakjes in de balboekjes der schoonen, die spoedig Breda, gedu rende enkele uren ten sieraad zouden strekken Hoe zal ik het thans beschrijven, het feest, dat Breda weer de oude assauts in herinnering bracht? Ik zie slechts een chaos voor me, waarin het me moeilijk valt orde te brengen. Ik zie Minerva-bestuur, Adelborsten-deputatie en Alkmaarsche Senaat temidden van Academie-uniformen van verschillende jaren tusschen de pilaren der eetzaal; ik zie Concordia in feesttenue, keur van toiletten en schitterende uniformenik hoor muziek en voordracht, en daarna dansmuziek. En heel laat hoor ik rijtuigen rollen en voetstappen klinken door de stille straten der Academiestad Tusschen de ruiterpistolen en zwaarden der scherm- zaal droomden dien nacht onze gasten. De volgende middag zag bijna het gansche korps vereenigd in de sociëteit, rondom onze logé's, die daarna met den Senaat dineerden. En de Maandag bracht ons een order van den Gouverneur waarin Z.H.E.G. het korps geluk wensclite met het uitnemend slagen van het afgeloopen feest. Daarna restte ons nog slechts de herinnering,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1903 | | pagina 164