32 schilderij laten vervaardigen door den bekenden schilder Hoynck van Papendrecht. Die schilderij nu stond voor ons, wachtende op onthulling. Onder de tonen van het Wilhelmus liet de Gouverneur het omhulsel vallen, en spoorde, in zijn toespraak daarnaons aante trachten het schitterend voorbeeld door den Generaal Van Heutsz gegeven, te volgen. Z.H.E.G. eindigde zijne rede met een «Leve de Koningin", onmiddellijk gevolgd door een driewerf «hoera!", dat, naar de Soldatenkrant van 24 April het zeer juist uitdrukte, «nog inniger dan anders scheen te klinken, nu deze woorden niet alleen een heilwensch, maar een bede voor het herstel der geliefde Vorstin inhielden". De plechtigheid werd bijgewoond door den Majoor Beelenkamp, als tijdelijk voogd van den mede tegen- woordigen zoon van den Generaal Van Heutsz, terwijl na afloop de schilderij in de uitspanningszaal werd opgehangen tegenover die, voorstellende de vermeestering der werken van Djagaraga op Bali. Een tijdperk dat zich door niets bijzonders kenmerkte, ving na het jaarlijksch concours aan. Slechts begon de een eerder, de ander later, lont te ruiken van dat andere jaarlijksche concours, dat met een angstver wekkende snelheid naderde. De cantine, anders een uitspanningszaal voor allen, werd een inspanningszaal voor enkelen. Nog eenigen tijd later, en voor de Infanterie en Cavalerie 1ste en 2de studiejaar begon de eigenoefening. Velen waren nu letterlijk niet meer te houden: alle mogelijke en onmogelijke plekjes op

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1903 | | pagina 166