35 Toen 's avonds, in de cantine handengegeef en namèn- gefluister, en officieel kenden wij het jongste jaar. De volgende dagen maakte wij kennis met vele nieuwe officieren en leeraren, met een groot aantal voor ons nieuwe wetenschappenen voelden we ons gewichtig bij het opensnijden der nieuwe boekenwaaruit we de verdere geleerdheid zouden te putten hebben. Langzamerhand geraakte alles weer op dreef, en binnen enkele dagen hadden we het gevoel of we het Academieschuitje in 't geheel niet verlaten hadden. De slaapzaaltooneelen en manegeverhalen van diegenen, die thans voor het eerst een paard beklommen hadden, droegen hetzelfde karakter als vorige jaren, terwijl zij, voor wie dat geluk nog slechts toekomstig was, niet in staat om de mate van lioogdraven van n°. zooveel te beoordeelen, en onbekend met hoefslag en chambrière, zich als altijd weer ergerden aan die eenzijdige gesprekken. Zoo vlood de maand October heen, zonder andere merkwaardige gebeurtenissen dan een meerdaagsche inspectie van den Heer Generaal-MajoorInspecteur van het Militair Onderwijs. Den 27sten October nam de Overste S. I. van Nooten, Eerste-Officierafscheid van ons. Deze plechtigheid is echter afzonderlijk beschreven in dezen Almanak en daarom zal ik er hier niet verder op ingaan. Den lsten November vertrokken drie onzer Senaats leden naar Kampen, ter bijwoning van het jaarfeest van den Hoofdcursus. Hunne opgewonden verhalen na terugkomst, bewezen wel hoe hartelijk en joviaal de ontvangst geweest was.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1903 | | pagina 169